سلام گرم و صمیمی خدمت دانش‌آموزان عزیز

اپلیکیشن (مشاور مدریک) حاصل سال‌ها تجربه و ماه‌ها تلاش و همکاری نخبگانِ برنامه‌نویسی و مشاوران و فعالان آموزشی کشور است. که البته به محض انتشار اپلیکیشن و دریافت صدها پیام محبت‌آمیز شما عزیزان کل خستگی راه از تن‌مان درآمد.

این یک آموزش مختصر از نحوه‌ی صحیح استفاده از اپلیکیشین (مشاور مدریک) است. 

برنامه هفتگی: 

دوستانی که هنوز روزهای شیرین مدرسه رفتن را سپری می‌کنند، در این قسمت برنامه هفتگی مدرسه را وارد می‌کنند. دوستانی که فارغ‌التحصیل هستند و از نعمت مدرسه رفتن خلاص شده‌اند می‌توانند این بخش را خالی بگذارند و یا برنامه کلاس‌های مفرح کنکور را در این قسمت وارد کنند. که البته همیشه همراهتان هست و به صورت آفلاین هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

 برنامه : 

این قسمت هوش مصنوعی مدریک و مشاور تحصیلی شماست. مراحل دریافت برنامه در این قسمت را با هم بررسی می‌کنیم: 

 قمست اول: تعیین مؤسسه آزمون 

برای اینکه برنامه‌ای که می‌گیرید با برنامه آزمون‌هایتان هماهنگ باشد، در این قسمت مؤسسه‌ای که در آزمون آن شرکت می‌کنید را انتخاب نمایید. هوش مصنوعی طوری برنامه‌ریزی را تعیین می‌کند که حتی‌المقدور با بدجه‌بندی‌های آزمونتان همگام شود. اگر در هیچ آزمونی شرکت نمی‌کنید، کافی است که گزینه (در هیچ آزمونی شرکت نمی‌کنم) را انتخاب نمایید تا با بودجه‌بندی پیشنهادی خود مشاور مدریک پیش بروید.

قسمت دوم: فعالیت‌ها

هر فعالیتی که در این قسمت تعریف کنید، هوش مصنوعی تایمش رو براتون خالی در نظر می‌گیره. مثلا کلاس ورزش و کلاس موسیقی و ... در این قسمت باید وارد بشن.

نکته مهم اینجاست که اگه یه روز امتحان خاصی دارید و روز قبلش نمیتونید برای کنکور وقت بذارید، کافیه روز قبلش یه فعالیت چند ساعته به تعریف کنید و اسمش رو بذارید (مطالعه امتحان). هوش مصنوعی اون تایم رو براتون خالی می‌ذاره و مابقی تایم‌هاتون رو پر می‌کنه. مثلا اگه روز دوشنبه امتحان ریاضی دارید، روز  یکشنبه یه فعالیت با نام (مطالعه برای امتحان ریاضی) به مدت مثلا 5 ساعت تعریف کنید. در دوران امتحانات باید از روی برنامه امتحانی‌تون، یه سری ساعت‌ها برای اونها در نظر بگیرید که مدریک مابقی تایم‌هاتون رو اختصاص بده مطالعه کنکوری و تستی. اینطوری هم به برنامه امتحاناتون می‌رسید، هم به برنامه کنکور و آزمون‌هاتون. 

قسمت سوم: تنظیم مهارت

یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در برنامه‌ریزی، میزان تسلط شما در هر مبحث است. بله درست شنیدید. مبحث! کیفیت یادگیری شما در هر مبحث می‌بایست جداگانه سنجیده و ثبت شود. به طور مثال ممکن است دانش‌آموزی در درس ریاضی قوی باشد، اما در مبحث انتگراب ضعیف! این اولین مرحله‌ای است که هوش شروع به شناخت شما می‌کند. ابتدا خودتان اعتراف می‌کنید که وضعیتتان در بخش‌های مختلف چگونه است. از اینجا به بعد مشاور مدریک شما را تحت نظر می‌گیرد و با توجه به وضعیت مطالعه و تعداد تستی که حل کرده‌اید، دائماً به شناخت بیشتر شما می‌پردازد. درواقع هرچه بیشتر در اپلیکیشن فعالیت کنید، برنامه مطالعاتی شما اختصاصی‌تر خواهد شد. 

قسمت چهارم: وارد کردن ساعت شروع و پایان روز مطالعاتی

در این قسمت شروع و پایان روز مطالعاتی‌تان را مشخص می‌کنید. یعنی زمانی که بیدار می‌شوید و زمانی که می‌خوابید. نگران تایم مدرسه نباشید. زمان‌هایی که مدرسه هستید، به صورت خودکار از تایم مطالعه کسر می‌گردند. می‌توانید تایم شروع را بعد از مدرسه بزنید اما این مدل را پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا اگر یک روز تغطیل باشد، هوش مصنوعی از ساعتی که شروع را تنظیم کرده‌اید برنامه می‌دهد. و صبح را از دست می‌دهید.

قسمت پنجم: ثبت بازخورد مطالعه

به صورت خیلی خلاصه، مشاور مدریک در ابتدا تصور می‌کند که شما یک دانش‌آموز متوسط هستید و بر این اساس اولین برنامه مطالعاتی را به شما می‌دهد. سپس عملکرد شما را زیر نظر می‌گیرد و متناسب با توانایی خودتان، برنامه هفته‌های آتی را برایتان سبک‌تر یا سنگین‌تر می‌کند. هدف این است که شما با ثبت ساعت مطالعه خود، به مشاور مدریک بفهمانید که در چه شرایطی قرار دارید. مشاور مدریک در تک تک مباحث وضعیت شما را ثبت می‌کند و در آینده برای برنامه‌ریزی از آن استفاده می‌کند. مثلا اینکه در چه مبحثی قوی هستید، در چه مبحثی ضعیف هستید، چه مباحثی را نخوانده‌اید و باید جبران شوند و ...

برنامه مطالعاتی‌ای را که هوش مصنوعی مشاور مدریک برایتان تنظیم می‌کند، از دو طریق قابل دسترسی است. یک راه این است که فایل پی‌دی‌اف برنامه را دانلود و چاپ کنید. راه دیگر این است که روزانه به اپ مراجعه کنید و از خود اپ برنامه را بخوانید.

هر دو راه خوب هستند. اما دقت کنید که اگر برنامه را به صورت پی‌دی‌اف استفاده می‌کنید، حتما انتهای هر روز ساعت و وضعیت مطالعه همان روز را در اپ ثبت کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید